ویژگی های تنیس رومیزی 
 
تنیس روی میز (پینگ پنگ) ورزشی است که روی میز انجام می گردد و دو یا چهار بازیکن در آن به صورت انفرادی یا گروهی بازی میکنند . هر بازیکن یک راکت دارد و با بهره گیری از آن به توپ ضربه میزند . در وسط میز یک تور قرار دارد و برخورد توپ با آن تابع قوانین خاصی است. توپ در این ورزش، سبک و سفید رنگ می باشد . جنس میز و راکت از چوب است . زمان مناسب برای شروع یادگیری این رشته ورزشی حدود 7 سالگی یعنی از کلاس اول ابتدایی می باشد . از طرفی این رشته پرشور و نشاط از جمله رشته های کم خطر شناخته شده است و افرادی که دارای محدودیت های جسمانی هستند میتوانند در این رشته به فعالیت بپردازند . این ورزش در بالا بردن هماهنگی چشم و دست -اجرای حرکات ظریف و زیبا -بالا بردن چابکی -سرعت و سرعت عمل دانش آموزان تاثیر زیادی دارد . بازی در هر مکانی از جمله پارک ها ، فضاهای آزاد ، سالن ها ، پارکینگ آپارتمان ها و حتی یک اتاق کوچک در خانه قابل اجرا است . این ورزش برای زنان و مردان ، با هر سنی قابل استفاده می باشد . این ورزش کم هزینه است و میتوان با بودجه ی کمی وسایل آن را تهیه نمود . 
فدراسیون تنیس روی میز از سال 1325 به  طور رسمی در کشور ما آغاز به کار نمود . موفقیت های بازیکنان ایرانی در بازی های المپیک سیدنی و آتن و قهرمانی در کشورهای اسلامی باعث شد که مشتاقان و علاقمندان زیادی به فراگیری این رشته بپردازند.
 
👈♦️ویژگیهای تنیس روی میز
 
1. اولین رشته سرعتی در بین رشته های راکتی دنیا است.
2. دومین رشته ورزشی سرعتی بعد از هاکی روی یخ می باشد .
3. رشته ورزشی است که از شروعش خانم و آقا به انجام آن پرداختند.
4. ورزشی است که ۲ نیمکره مغز همزمان در آن کار می کنند.
5. تکنیکی ترین رشته ورزشی است.
6. دومین رشته سخت ورزشی است به لحاظ وضعیت بدنی (بعد از پرش با نیزه)
7. ورزشی است که محدودیت سنی ندارد (پیشکسوتان در رده ۸۵ سال به بالا مسابقات جهانی دارند ).
8. پر عضوترین فدراسیون ورزشی جهان است (۲۰۵ کشور عضو دارد ).
9. پر جمعیت ترین رشته ورزشی است با بیست میلیون ورزشکار رسمی در چین و بیش از صد میلیون در دنیا -(عضو رسمی).
10. منظم ترین لیگ ورزشی را بین کلیه رشته ها دارد (در کلیه سطوح سنی لیگ منظم قاره ای دارد ).
11. سومین سایت پر بیننده ورزشی در بین ۳۶ سایت ورزشی را دارد .
12. رشته ای است که به اندازه یک وزنه بردار قدرت لازم دارد.
13. به اندازه یک دونده سرعت ، به سرعت نیاز دارد.
14. به اندازه یک ژیمناستیک ،انعطاف لازم دارد.
15. بهترین ورزش برای تناسب اندام شناخته شده است.
 
                                                          
     
   
 کفش ورزشی 
 

ویژگی های کفش ورزشی استاندارد :
1- کفی کفش طبی ورزشی باید از استحکام کافی برخوردار باشد و بتواند شوک وارده به کف پا را جذب کند. به طور کلی، نیرویی که در حال راه رفتن از زمین و کف پا به بدن منتقل می‌شود، معمولا حدود دو برابر وزن بدن است. این نیرو در حالت دویدن حتی تا 10 برابر وزن بدن هم به اندام ‌ها منتقل خواهد شد. بنابراین‌ کفی کفش می‌تواند نقش مهمی در انتقال و پخش نیرو از زمین به کف پا و در نهایت به بدن داشته باشد.
 
2- کفی کفش ورزشی باید کاملا متناسب با ویژگی های کف و قوس کف پا باشد. ضمن اینکه باید سبک، ضخیم و جاذب ضربه (دارای خاصیت الاستیکی) به‌خصوص در ناحیه پاشنه هم باشد.
3- پوشیدن کفش‌ هایی با پاشنه یا کفی‌ای از جنس چوب یا MDF، به هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود؛ حتی اگر چنین کفش‌ هایی با ادعای طبی بودن به فروش برسند. جنس چوب و MDF (ام دی اف) می‌تواند به سرعت پاشنه پا را آزار دهد و باعث ایجاد درد در این ناحیه شود. در حالی که پوشیدن کفش ‌هایی با پاشنه و کفی‌ هایی با خاصیت الاستیکی، به هیچ ‌وجه پاشنه و کف پا را آزار نمی‌دهد. 
 
4- کفش مناسب باید کاملا اندازه پا باشد، نه تنگ‌تر و نه گشادتر. اگر کفش شما بیش از حد تنگ باشد یا پاهایتان را فشار دهد، خون رسانی در ناحیه پا مختل خواهد شد. ایجاد نقاط فشاری و زخم ناشی از آن هم می‌تواند از دیگر عوارض پوشیدن کفش‌های طبی یا غیرطبی تنگ باشد. گشاد بودن کفش طبی و بازی کردن پا درون آن هم باعث ساییدگی و ایجاد اختلال در انتقال نیرو می ‌شود. پس حواستان باشد فروشنده کفش بزرگتر یا کوچکتری را به شما تحمیل نکند و قول بهبود سایز با قالب زدن یا کفی گذاشتن را به شما ندهد.
 
5- معمولا قسمت جلویی کفش طبی مناسب باید فضای مناسب برای انگشتان پا را داشته باشد، یعنی انگشتان پای شما باید در فضایی قرار بگیرند که نه آنقدر تنگ باشد كه روی هم بیفتند و فشرده شوند و نه آنقدر فضای قرار گرفتنشان در پنجه کفش گشاد و باز باشد که محافظت خوبی از آنها در برابر ضربه ‌های احتمالی انجام نشود. 
6- رویه کفش طبی باید انعطاف‌پذیر و از جنس چرم باشد تا بتواند سرما و گرما را به خوبی به پا منتقل کند. البته در حال حاضر، جنس‌های ترکیبی مختلف و با قیمت مناسب‌ تری برای رویه کفش‌ های طبی طراحی شده‌اند که چنین خاصیت هایی هم دارند.
7- وقتی عرض یا ارتفاع پنجه کفش کم باشد بیماری های زیادی مانند انگشت چکشی، میخچه و هالوکس والگوس را ایجاد می کند. انگشتان پا باید در پنجه کفش فضای کافی داشته باشند تا از هم باز شوند و کمی به بالا و پایین بروند. بجای استفاده از کفش های نوک تیز از کفش های با پنجه گرد استفاده کنید.
 
8- سعی کنید کفشی بخرید که کفی Insole قابل عوض کردن داشته باشد. با این کار می توان با عوض کردن کفی، اندازه و حجم کفش را کم و زیاد کرد تا وقتی پا ورم کرد، بتوان جا برای آن باز کرد و یا کفی ساده را با کفی های درمانی جایگزین کرد. وقتی پا عرق کرده و کفش را نمناک می کند، کفی قابل تعویض در کم کردن رطوبت کفش می تواند موثر باشد. کفش مرطوب می تواند موجب ابتلا پا به بیماری های قارچی باشد.
 
9- پشتی کفش Heel counter قسمتی از کفش است که در پشت پاشنه پا قرار می گیرد. این پشتی باید سفت و محکم باشد. برای امتحان کردن پشتی کفش، با شست خود بر روی آن فشار دهید. اگر فرو نرفت، پشتی محکمی دارد.
 
10- کف کفش از داخل Foot bed باید قوس هایی داشته باشد که هماهنگ با قوس های کف پا باشد. وزن بدن در داخل چنین کفشی به صورت متناسب بر روی تمام سطح کف آن توزیع شده و پا در چنین کفی احساس راحتی می کند. مهم ترین قوس کف پا، قوس طولی آن است. پس کف داخلی کفش باید در قسمت میانی و داخلی کمی برجسته تر باشد.
11- پاشنه Heel کفش از قسمت های مهم آن است. کفش بدون پاشنه و کفش با پاشنه بلند هر دو مضر هستند. اندازه پاشنه به طور متعادل باید حدود 1.5 تا 4 سانتیمتر باشد. 
 
12- کف بیرونی کفش Outsole باید قدری گوژ باشد تا وسط کفش پایین تر از دو انتهای آن قرار گیرد. راه رفتن در چنین کفشی بسیار راحت بوده و در هنگام راه رفتن، موقع اصابت پاشنه به زمین و موقع بلند شدن پنجه از زمین، فشار زیادی به کف پا و مچ پا وارد نمی شود.
 
13- با دست کشیدن به تمام سطح داخلی کفش باید متوجه شویم سطوح یکنواخت و قوس های نرمی در درون کفش وجود دارد. این چنین کفش هایی در موقع راه رفتن فشار کمتری را به پوست وارد می کنند.
 
14- جنس رویی کفش باید طوری باشد که تهویه داخل کفش برقرار باشد. این تهویه برای عرق نکردن پا ضروری است.
 
15- یقه کفش Shoe collae جایی است که اطراف مچ پا را می گیرد و زبانی کفش Shoe tongue برگه ای است که در زیر بندهای کفش قرار می گیرد. این قسمت های کفش باید حاوی پد ها و بالشتک های نرمی باشد تا فشار کمتری به پوست وارد کند.
 
 
     
   
ورزش : بدن سالم
 
 
     
   
 هندبال 
 

هندبال 
ورزشى گروهى است كه دو تيم شركت كننده هر كدام دارى هفت بازيكن هستند از اين هفت بازيكن يك نفر دروازه بان است در ورزش هندبال بازيكنان براى كسب امتياز بايد توپ را درون دروازه ى حريف جاى دهند .در اين ورزش از دست براى پاس دادن وشوت كردن استفاده مى شود وداراى دو نيمه ٣٠دقيقه اى است واين ورزش بسيار سريع است وبازيكنان بايد با توپ در زمين حركت كنند ولى بايد مانند بسكتبال توپ را دريبل كنند.  اما ميتوانند سه گام را بدون دريبل زدن در مدت حد اكثر سه ثانيه انجام دهند. اين بازى نيز در بين دانش آموزان از محبوبيت خاصى بر خوردار است و برآنيم كه اين رشته ورزشى را به آنان آموزش دهيم.⚾️
هندبال بهم یاد دادفرصتی برای اشتباه ندارم اگه یک قدم اضافه بردارم فرصتمو ازدست دادم مثل.....رانینگ بهم یاد داد اگه تلاشمو قطع کردم خودمو محدود کردم مثل دبل بهم یاد داد اگ کاریو شروع کردم دیگه نبایدبرگردم شیش متر بهم یاد دادکه فقط خودمونبینم خودخواه نباشم مثل یک خانواده باشیم آره من یک هندبالیستم دستام قوی تر پاهام قدرت بیشتر واسه دویدن داره همیشه اسپرتم با اقتدار راه میرم آره من هندبالیستم🏆

تكنيك هاى هندبال⚾️
انواع پرتابها-انواع شوتها-انواع دريافت-انواع پاس-انواع دريبل-انواع فريب زدن-انواع پرتاب-انواع شوت گل زدن
 
     
   
بدمینتون
 

بدمینتون
بدمینتون از رشته های پرطرفدار در جهان به شمار می آید.هر شخصی می‌تواند به کمک یک راکت سبک وزن بدمینتون و ضربه زدن به توپی از روی تور از این بازی لذت بخش استفاده کند. این بازی سریع‌ترین بازی انجام شده با راکت است. یک ضربه محکم به توپ باعث می‌شود که توپ با سرعت تقریبی ۳۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و در سطوح حرفه‌ای و بالای آن نیاز به سرعت، عکس العمل، استراتژی و قدرت زیاد بازیکن دارد. چرا که بازیکن برجسته این رقابت حتی تا ۲ کیلومتر را طی یک مسابقه در زمین می‌دود.
زمین بازی بدمینتون به شکل مستطیل می‌باشد و با خطوطی به عرض ۴۰ میلی‌متر کشیده می‌شود. خطوط زمین باید به سادگی قابل تشخیص بوده و بهتر است به رنگ سفید یا زرد کشیده شود. طول زمین13.40 متر - عرض زمین دو نفره ۶/۱ متر - عرض زمین یک نفره 5.18 متر می‌باشد. کلیه این خطوط جزو زمین محسوب می‌شود. ارتفاع  تور ۱٫۵۵ متر در محل پایه‌ها (گوشه‌های تور) و ۱٫۵۲۴ متر در مرکز تور می‌باشد.
توپ بدمینتون از مواد طبیعی یا مصنوعی ساخته می‌شود. سر آن باید از جنس چوب‌پنبه که لایه چرمی دارد باشد. توپ باید دارای ۱۶ پرک باشد که به پایه وصل می‌شوند که بیشتر از بال های غاز برای ساخت این توپ ها استفاده میشود. وزن توپ باید بین 4.7 تا 5.5گرم باشد.
بدمینتون بازی انفرادی و دو نفره است.راکت بدمینتون معمولاً از جنس چوبی یا فلزی می‌باشد. راکت از قسمتهای: دسته - میله - گلو یا سه راهی - صفحه راکت  (کله راکت) تشکیل شده‌است.
بدمینتون غیر از سرویس دارای پنج تکنیک اصلی می باشد : تاس،دراپ، نت، آندرهند،اسمش که یادگیری همین چند تکنیک برای افراد مختلف بین هفت،هشت ماه تا دو سال متغیر است.
 
     
   
 والیبال 
 
والیبال
واليبال يك ورزش تيمي و ششمين ورزش محبوب و گسترده ترين ورزش در بيشتر كشورهاي جهان است كه در آن بازيكنان در دو تيم شش نفره در دو سوي تور قرار مي گيرند و تلاش مي كنند تا طبق قوانين بازي توپ را از روي تور در زمين تيم مقابل فرود آورند .طول زمين واليبال 18 و عرض آن 9 متر استهرتيم حداقل بايد 3 دست از 5 دست بازي را ببرد تا بتواند پيروز مسابقه شود.
واليبال يك ورزش تيمي و ششمين ورزش محبوب و گسترده ترين ورزش در بيشتر كشورهاي جهان است كه در آن بازيكنان در دو تيم شش نفره در دو سوي تور قرار مي گيرند و تلاش مي كنند تا طبق قوانين بازي توپ را از روي تور در زمين تيم مقابل فرود آورند . طول زمين واليبال 18 و عرض آن 9 متر است
هرتيم حداقل بايد 3 دست از 5 دست بازي را ببرد تا بتواند پيروز مسابقه شود. 
و در رده سني نونهالان تعداد بازيكنان و ابعاد زمين متفاوت ميباشد  دو تيم چهار نفره در مقابل هم رقابت ميكنند و طول زمين 14متر  و عرض آن 7 متر  ميباشد .
 
انواع تكنيكهاي واليبال
🏐 در مرحله اول آموزش پايه از حركات پا شروع ميكنيم
وسپس
🏐 تكنيك پنجه 
🏐 تكنيك ساعد
🏐 تكنيك سرويس ساده
🏐 تكنيك سرويس چكشي
🏐تكنيك سه گام اسپك
🏐 تكنيك دفاع
🏐  تاكتيك
 
     
   
 دو 
 

انواع دوها
دوها، از هیجان انگیزترین مسابقات دو و میدانی هستند، به ویــــــــژه دو صد متر که آن را گل سر سبد این ورزش می شمارند. انواع دوها به دسته های مختلفی تقسیم می شوند:
۱- دوهای سرعت، شامل ۱۰۰ متر ـ ۲۰۰ متر ـ ۴۰۰ متر
۲- دوهای نیمه استقامت، شامل ۸۰۰ متر ـ ۱۵۰۰ متر
۳- دوهای استقامت، شامل ۵۰۰۰ متر ـ ۱۰۰۰۰ متر
۴- دوهای با مانع، شامل ۱۱۰ متر ـ ۴۰۰ متر ـ ۳۰۰ متر
۵- دوهای امدادی شامل، ۱۰۰*۴ متر ـ ۴۰۰*۴ متر
۶- دو ماراتن، به مسافت ۲۴ کیلومتر و ۱۹۵ متر
دو سرعت
یکی از انواع دوها ،دو سرعت می باشد. در این نوع به خاطر رقابت شانه به شانه، نزدیک و چشمگیر ورزشکاران، از حساسیت خاصی برخوردار است.  
پرش ها :پرش طول. ،پرش ارتفاع ،پرش سه گام  
پرتاب  ها: پرتاب وزنه ،پرتاب ديسك ،پرتاب چكش 
 پنج گانه،هفت گانه،ده گانه ماده هاي دو ميداني هستند
 
     
   
فوتسال
 

فوتسال
 به بازى فوتبال درون سالن گفته مى شود ودر زمينى به ابعاد زمين بسكتبال در محل هاى سر پوشيده و يا در محل هاى باز وبدون ديوار انجام ميشود.                        تعداد بازيكنان شركت كننده ٥بازيكن مى باشد كه يكى از آنها دروازه بان مى باشدبازى فوتسال از محبوبيت خاصى بين ملتهاى جهان برخوردار است وكشور برزيل يكى از قطب هاى اصلى فوتسال جهان ميباشد. اين رشته ورشى هم اكنون در ايران هم مورد توجه قرار گرفته است ومدارس فوتسال زيادى إيجاد شده است ما نيز بر آن داريم تا بر أساس علائق دانش آموزان به تدريس اين رشته ورزشى بپردازيم⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️

🎯 فوتسال یک بازی گروهی است . هیچکس نمی تواند به تنهایی بازی کند . موفقیت تیم به #اتحاد افراد بستگی دارد .
🚩⚽️تكنيكهاى فوتسال⚽️
انواع دريبلينگ -انواع پاس(بغل پا،روى پا،داخل پاوخارج پا) وكنترل توپ
     
   
یک روز ورزشی در کانون شهید فهمیده
 
     
   
 مینی بسکتبال 
 
مینی بسکتبال:
بازی مینی بسکتبال همانند بسکتبال است، با این تفاوت که اندازه های لوازم ورزشی بسکتبال مناسب کودکان طراحی شده است و سعی می شود تا حد امکان از سخت گیری در اجرای قوانین بازی بسکتبال جلوگیری شود تا کودکان بیشتر به ورزش بسکتبال علاقه مند شوند. این بازی برای کودکان ابتدایی طراحی شده است. هدف بازی پرتاب توپ به درون سبدهایی است که در دو سمت زمین قرار دارند. هر تیم شامل 12 بازیکن و یک سرپرست خواهد بود. اندازه ی زمین 26 در 14 است. ارتفاع حلقه(سبد) تا زمین 260 سانتی متر با قطر 45 سانتی متر می باشد. زمان بازی 4 کوارتر 10 دقیقه ای است که زمان استراحت بين كوارترهای اول و دوم ، سوم و چهارم 2 دقيقه و زمان استراحت بين دو نیمه بازی 10 دقيقه می باشد

انواع تکنیکهای بسکتبال :
ا - تعادل
2 انواع دریبل 
3-انواع پاسها 
4-انواع شوتها
     
   
 آمادگی جسمانی 
 

آزمون آمادگی جسمانی

۱) ضربان قلب
در شرایط عادی و استراحت با قرار دادن انگشتان سبابه و وسط بر روی یکی از نبض های بدن مانند ناحیه مچ دست و یا شریان گردن در قسمت انتها و تحتانی استخوان فک پائین تعداد ضربان قلب شخص مورد آزمایش را در مدت یک دقیقه می توان شمارش نمود . این عمل را در شرایط ی که ورزشکار در اوج شدت تمرین بدنی می باشد تکرار می کنیم . مشخص کردن تعداد ضربان قلب در حالت استراحت و در شرایط حد اکثر فشار تمرین های جسمانی یکی از روشهای تعیین میزان آمادگی جسمانی افراد می باشد .برای سهولت و در عین حال صحت عمل می توان تعداد ضربان قلب را در ۱۵ ثانیه شمارش کرده و در عدد ۴ ضرب نمود . تعداد کمتر ضربان قلب در شرایط استراحت و تمرین بیانگر آمادگی شخص است . واحد اندازه گیری در این آزمون تعداد ضربان قلب در مدت یک دقیقه می باشد .
آزمون آمادگی جسماني 
۲) ظرفیت حیاتی
تعیین حد اکثر اکسیژن مصرفی هنگام تمرین های بدنی در زمان یک دقیقه معیاری است برای سنجش و آمادگی دستگاه تنفس بدن انسان . هر قدر توانائی مصرف اکسیژن بیشتر باشد ، قابلیت انجام و تداوم فعالیت های جسمانی بهتر خواهد بود . برای اندازه گیری مصرف اکسیژن جهت تعیین ظرفیت حیاتی به روش سا ده ، از یک دوچرخه ثابت استفاده می شود . در این آزمون ورزشکار به مدت ۵ دقیقه بر روی دوچرخه نشسته و در حد توانائی به رکابها فشار آورده و پا می زند . قبلا درجه دو چرخه به مقدار مورد نیاز ثابت می شود . واحد اندازه گیری در این آزمون لیتر در دقیقه است .
۳) ضخامت چربی
اندازه گیری چربی بدن انسان به روشهای نسبتا مشکل قابل اجرا است ، ولی با توجه به تحقیقات انجام شده مبنی بر اینکه مجموع اندازه های سطحی سه ناحیه مشخص شده بدن نسبت مستقیم با در صد چربی دارد ، لذا با این روش ساده مقایسه لازم بین ورزشکاران مختلف صورت می گیرد.برای این منظور با استفاده از یک دستگاه کا لیپر یا اندازه گیرنده پوست و ناحیه سطحی بدن ، سه قسمت شامل عضله سه سر بازوئی ، ناحیه کتف و ناحیه شکمی را بطور دقیق اندازه می گیریم . مجموع سه اندازه گیری را یادداشت کرده و آن را با اعداد داخل جدول استاندارد مقایسه می کنیم . برای اندازه گیری ناحیه عضله سه سر بازوئی نقطه ای در وسط فاصله بین مفصل آرنج و مفصل شانه مشخص کرده و با دو انگشت شست و سبابه محل فوق را گرفته سپس با کا لیپر اندازه گیری می نمائیم . همین روش در دو ناحیه دیگر نیز صورت می گیرد بطوری که نقطه بعدی یک سانتیمتر یا بیشتر از راس تحتانی استخوان مثلثی شکل کتف ودر امتداد یکی از ا ضلاع آن بوده و نقطه سوم در ناحیه شکمی بین ناف و قسمت فوقانی و قدامی استخوان خاصره می باشد . واحد اندازه گیری بر حسب میلیمتر است .
۴) دوها
دو ۴۵ متر ، بر اساس زمان صرف شده بر حسب ثانیه و دو های ۵۴۰ متر و ۱۶۰۰ متر بر حسب دقیقه و ثانیه مشخص شده اند . در دو ۱۲ دقیقه مسافت طی شده بر حسب کیلو متر محاسبه می گردد .
۵) دو ۹ +۴ متر
با مشخص کردن یک فاصله ۹ متری و کشیدن دو پاره خط در ابتدا و انتهای این فاصله دو قطعه چوب کوچک را در یک سو قرار داده و فرد مورد آزمایش در سوی دیگر می ایستد . با فرمان شروع ، ورزشکار می باید با حد اگثر سرعت فاصله ۹ متر را دویده و با بر داشتن یک قطعه چوب آن را به سمت مقابل آورده و حرکت را برای حمل چوب دوم نیز ادامه دهد . به همین ترتیب فاصله ۹ متر تعیین شده را ۴ بار با حد اکثر سرعت و در حد توانائی خود طی می کند . زمان شروع تا پایان این حرکت بر حسب ثانیه ثبت می گردد.
۶) دو مار پیچ
در یک مسیر تعیین شده ۱۰ متری ، ۴ مانع را با فاصله ۳ متر از یک دیگر طوری قرار می دهیم که مانع اول تا چهارم هر کدام به فاصله نیم متر از خط شروع و خط پایان فاصله داشته با شند . با شروع حرکت ورزشکار مورد آزمایش با حد اکثر توان و سرعت خود سعی می کند ابتدا یک بار فاصله ۱۰ متر را بطور رفت وبر گشت طی کرده ، سپس با عبور از پشت اولین مانع بطور مار پیچ از میان بقیه مانع ها عبور نماید . در پایان مجددا فاصله ۱۰ متر را بطور رفت و برگشت یک بار دیگر طی کرده و به خط پایان می رسد . زمان صرف شده بر حسب ثانیه ، معیار اندازه گیری این حرکت است .
۷) پرش طول در جا
پاره خطی روی زمین رسم کرده و شخص مورد آزمایش در پشت آن قرار می گیرد . او می باید در حد توان خود به جلو وبطور طولی پرش نماید . محل فرود پاشنه ها تا پاره خط رسم شده میزان پرش را مپخص می کند . این حرکت در دو نوبت انجام شده و بیشترین طول پرش ثبت می گردد. مقیاس تعیین شده ، پرش طول نسبت به قد شخص در نظر گرفته شده است .
۸) پرش ارتفاع در جا
ورزشکار مورد نظر در کنار دیواری مدرج ایستاده و یکی از دستها ی خود را بدون اینکه کف پاها یش از زمین جدا شود بطور کاملا کشیده بالا می برد و محل بر خورد انتهای انگشت وسط با دیوار اندازه گیری می شود ، سپس به حالت اولیه بر گشته سعی می کند بدون دور خیز ، در حد اکثر توانائی خود بطور عمودی به بالا جهش کرده و انگشت وسط دست خود را به بالاترین نقطه ممکن بزند . اختلاف فاصله دو نقطه بدست آمده ، ارتفاع پرش را به سانتیمتر مشخص می کند . این حرکت در دو نوبت صورت گرفته و بهترین نتیجه درج می گردد.
۹) پرش جفت دو طرف
قطعه چوب یا مانع کوچکی به طول ۵۰ و به عرض ۲۰ و ارتفاع ۱۰ سانتیمتر بر روی زمین قرار می دهیم . فرد مورد آزمایش می باید با فرمان شروع به مدت یک دقیقه با هر دو پا به دو طرف این مانع پرش نماید . تعداد دفعات پرش های انجام شده در یک دقیقه ، واحد اندازه گیری این آزمون می باشد .
 
     
   
تربیت بدنی و ورزش
 

گزارش فعالیت های انجام شده

تربیت بدنی و ورزش
در گروه تربیت بدنی و ورزش دبستان به یاری خداوند هر آنچه که در بضاعت اندک و ناچیز خود داشتیم به کار بستیم تا در جهت ارتقاء سطح کیفی آموزش ورزش و نیل به اهداف تعیین شده از طرف اداره آموزش و پرورش و همچنین مدیریت محترم دبستان، کوشا باشیم.

فعالیت های اجرایی به شرح ذیل می باشد :
* مطالعه و بررسی و اجرای کلیه بخشنامه های ارسالی از کارشناسی ناحیه 3 کرج با همکاری گروه تربیت بدنی مدارس ثنا
* استعداد یابی و آموزش های مربوطه در زمینه های ارزیابی شده از جمله والیبال، بسکتبال، بدمینتون، دومیدانی، شنا و ژیمناستیک
* آموزش بازیهای سنتی هفت سنگ و وسطی و تشکیل تیم و اعزام به مسابقات
* برگزاری یک دوره مسابقات دوومیدانی، بسکتبال و بدمینتون به مناسبت روز تربیت بدنی و ورزش
* اعزام تیمهای تعمیم داده شده به مسابقات و کسب مقامهای مختلف توسط دانش آموزان ورزشکار اخبار آنها در سایت دبستان در قسمت آخرین خبرها موجود می باشد.
* برگزاری کلاسهای تخصصی ژیمناستیک برای پایه دوم در 10 جلسه با هماهنگی کارشناسی ناحیه 3 کرج در سال ورزش امید
* برگزاری مسابقات بسکتبال- والیبال و بدمینتون به مناسبت دهه فجر